Jdi na obsah Jdi na menu

Hovawart Andy od Vltavského jezu

2. 12. 2007

 Obrazek

 Narozen 21.11.2005, chovatelka Anna Šilpochová, Hluboká nad Vltavou

odešel do psího nebe dne 23.8.2014 

 Obrazek  

rodiče:

 • matka: Afrodita z Apollónova chrámu, barva plavá, rtg. DKK A0/0, velmi dobrá          

Obrazek

 •  otec: Adam Astra Moldavia, barva černá se znaky, rtg. DKK A0/0, res. CACIB, CAC

Obrazek

Obrazek

 • svod mladých: 15.10.2006 v Milovicích, svodový kód 5/2a/A3 - temperamentní, příjemná povaha, výška khv 69 cm
 • rtg. DKK A0/0
 • bonitace: 07.06.2008 v Mladé Boleslavi, bonitační kód 5/2a,A3,D2,L4/BA = 5 - mohutnost a ušlechtilost; 2a - barva černá se znaky; A3 - chudozubost (1x M3); D2 - světlejší oko; BA - povaha standartní (odchylka - příliš klidný)
 • chovný II. třída chovnosti - bez omezení
 • výška v kohoutku (khv): 68,5 cm
 • zkoušky: ZZO
 • EKG a SONO srdce s výsledkem NEGATIVNÍ
  Obrazek

 krytí: Andy spolehlivě kryje i problémovější fenky

potomci:

1,   CHS Pektorův statek - vrh "C", matka ARGA Ostravské hvozdy (černá se znaky, povaha AA), datum porodu 10.01.2009, počet štěňat 11 (psi: 5 čzn + 1 plavý, fen: 3 čzn + 2 plavé)

arga-ostravsk_-hvozdy---.jpg

 

2,   CHS z Vebrkasu - vrh "B", matka BERRY von Philippsdorf (plavá, povaha BA), datum porodu 10.01.2009, počet štěňat 11 (psi: 4 čzn + 3 plaví, feny: 2 čzn + 2 plavé) 

Obrazek

 

3,   CHS Corraki Moravia - vrh "B", matka CORRY von Philippsdorf (plavá, povaha AA), datum porodu 11.05.2009, počet štěňat 8 (psi: 2 čzn + 2 plaví, feny: 3 čzn + 1 plavá)

Obrazek

4,   CHS z Ondrova dvora - vrh "A", matka Elvíra od Hrnčířského kruhu (plavá, povahový test splnila), datum porodu 03.04.2010, počet štěňat 7 (pes: 1 čzn, feny: 6 plavých)

Obrazek

5,   CHS Hafkins - vrh "A", matla Clarisse Daimar (černá se znaky, povahový test splnila), datum porodu 24.06.2011, počet štěňat 3 (pes 1 plavý, feny 2 čzn)

 

 

6,   CHS Od Machovské tvrze - vrh "A", matka Amállie z Kraje pramenů (plavá, povahový test splnila), datum porodu 29.8.2012, počet štěňat 6 (pes 5x čzn + 1x plavý)

amellie-z-kraje-pramenu.jpg 

7,   CHS Krumlovské podzámčí - krytí dne 24.4.2013, fena Brianny Krumlovské podzámčí (černá se znaky, povahový test splnila) - březost potvrzena - z tohoto krytí se nakonec štěňátka nenarodila :-(, z opakovaného podzimního krytí, kdy sono březost nejdříve potvrdilo a následně zase vyvrátilo, se nakonec 20.1.2014 narodila znakatá fenka :-) 

 brianny-krumlovske-podzamci.jpg

8,    CHS Ave Fortunae - krytí dne 25.5.2013, fena Carol Gutta Fortunae (černá se znaky, povaha AA) - fena nezabřezla 

carol-gutta-fortunae.jpg

 

Obrazek

Charakteristika:

Andy je rozhodně jedním z nejtemperamentnějších, nejveselejších a nejšťastnějších psů jaké jsme kdy měli a jaké jsme měli možnost poznat. Bezmezně miluje celou naší rodinu. Miluje děti, bez ohledu na to, jestli jsou naši, či úplně cizí. Vyfotit ho v klidu je poměrně velký oříšek, sice postoj umí a dost dlouho to i vydrží, ale ten věčně se vrtící ocas ;o)... Jeho vášní je aport. Druhou největší záležitostí je skok vysoký a je jedno, jestli je to překážka k tomu určená a nebo "jenom" sousedova 1,8m vysoká zeď sloužící jako plot 15.6.07-028.jpg"Prostě jednou tu sousedovu zahradu mám hlídat, tak jí hlídám, a nebudu chodit brankou k tomu určenou ... není čas řešit kudy běžet".

Andy se umí chovat ve společnosti, rád s námi chodí do hospody, jezdí s námi pod stan a pokud je ve stanu místečko, vtírne se dovnitř a rozvalí... no ale alespoň zahřeje.

Andy je tolerantní vůči psům i jiným zvířatům. Rád plave, nebo se jen cachtá v potoce. Běhá u kola. Rád spí (tedy když ho patřičně unavíme). Je to velký cestovatel, jízdu v autě miluje, v podstatě je mu jedno kam jedeme, hlavně že má tu svoji dvounohou smečku kolem sebe.  Velmi rád se mazlí a nejraději se chová v páníkovo náručí. Veterinář ho nechává v naprostém klidu, nezekňučí, necukne!

Andy jako typický zástupce plemene hovawart, je výborným a ostražitým hlídačem a navíc lehce ovladatelným.

Obrazek

výstavy:

 • VÝBORNÝ na Speciální výstavě hovawartů v kempu Knížecí Rybník u Tábora 16.5.2009 (třída otevřená), rozhodčí pan Wierich (De): "kompatibilní a velmi harmonická stavba těla se silnou kostrou; černý se znaky; velmi přátelská povaha; typická hlava; kompletní chrup a nůžkový skus; středně hnědé oko; trochu níže nasazené, ale dobře nesené ucho; velmi dobrá hloubka hrudi; korektní horní linie; ocas v pořádku; korktní a velmi dobře úhlené končetiny; velmi dobrá délka srsti, mírně zvlněná, kompletní středně plavé znaky; v pohybu konec ocasu stočený; temperamentní; silný; elegantní"
 • VÝBORNÝ na Klubové výstavě hovawartů v Českých Budějovicích 7.3.2009 (třída otevřená), rozhodčí pan Kukla: " 3 letý pes; výborná silná kostra; dobrá hlava; pevný hřbet; správně položená záď; prostorný hrudník; výborný posun obou párů končetin; správná struktura i délka srsti, jakož i znaky; výborně předveden"
 • VÝBORNÝ 2.místo, res. CAC na Klubové výstavě hovawartů Andy-s-páníčkem-na-Klubovce-11.10.08---V2,-res.-CAC.jpgv Milovicích 11.10.2008 (třída otevřená - 32 posuzovaných psů), rozhodčí pan Gisbert Langheim (De - prezident IHF): "3 letý, velký černoznakatý pes; středně hnědé oko; výborná struktura srsti; správné znaky; typická hlava; velké uši; nůžkový skus; rovný hřbet; dobrá šířka i hloubka hrudníku; výborné úhlení končetin; korektní, bohatě osrstěný ocas; varlata v pořádku; plynulý pohyb; přátelská povaha" 
 • VÝBORNÝ na Speciální výstavě hovawartů v Kroměříži 10.5.2008 (třída otevřená), rozhodčí paní Kapsch (A): "silný čzn pes; tmavě hnědé oko, korektně nasazené a nesené ucho; kompletní vykreslení znaků, proti kterému nemám žádné výhrady; krásná struktura a dékla srsti; ocas v pořádku; varlata kompletní; korektní úhlení v postoji; držený ve velmi krásné, suché kondici; velmi krásný plynulý pohyb; přátelská povaha"
 • VÝBORNÝ 4. místo na Speciální výstavě hovawartů v Milovicích Obrazek13.10.2007 (mezitřída - 18 vystavovaných psů), rozhodčí pan Michael Kunze (De): "středně velký a silný; silná hlava; ucho korektní; varlata v pořádku; délka ocasu je na hranici; úhlení končetin korektní; v pohybu vybočují lokty; vpředu užší, vzadu rovný postoj; velmi pěkný v pohybu; tmavě černá srst korektní délky a struktury, kompletní středně plavé znaky; přátelská povaha"
 • VÝBORNÝ 1. místo CAC na MVP v Brně 24.6.2007 (mezitřída), rozhodčí Ing. Luděk Novák: "standartně utvářené znaky; dostatečně pevná kostra, pevná hřbetní linie; standartně utvářená hlava; velmi dobrá mechanika pohybu; vyrovnaná povaha"
 • VÝBORNÝ na MVP v Praze 29.4.2007 (mezitřída), rozhodčí pan Iljev Marius: "středně velký, středně silný, s typickou hlavou; dobrá záď a bedra; velmi dobrá šířka a hloubka hrudi; dobře ochlupený ocas - mohl by být delší; velmi dobrý charakter"
 • VÝBORNÝ 3. místo na MVP v Českých Budějovicích 22.4.2007 Obrazek(mezitřída), rozhodčí paní Běla Sochorová: "výborný formát; harmonický, pevný postoj; velmi pěkná hlava; osrstění odpovídá; pěkný pohyb; výrazný temperament"
 •   

 

 Obrazek

Andyho, vzhledem k jeho výraznému temperamentu, a tedy velké aktivitě krmíme speciálními granulemi značky

hd-logo.gif

 Pr30-20-high-energy_l.jpgofi-Line 30-20 HIGH ENERGY 

granule pro dospělé pracovní nebo sportovní psy s enormě zvýšenou potřebou živin

 

 

 

 

 

 

 

 Obrazek

Průkaz původu:

Obrazek

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Andy od Vltavského jezu