Jdi na obsah Jdi na menu

     Chovu psů úžasného Obrazek plemene HOVAWART se věnujeme již od roku 2003, kdy jsme si přivezli z Ostravy první fenku Argu Ostravské hvozdy , a protože náš požadavek na rodinného psa byl, aby miloval děti i nás, aby ohlídal náš dům, nás i naše zvířata, aby se držel domova a neutíkal, aby mimo svěřený objekt a bez povelu nehlídal zbytečně to, co nemá, aby se nehonil v lese za zvěří, aby byl k cizím psům tolerantní  a aby nenapadal a nekousal lidi, kteří se mu zrovna nelíbí a nebo ho zlobí... což nám ARGÍNKA bohatě ve všech požadavcích splňovala, pořídili jsme jí proto po třech letech hovawartího kamaráda Andyho od Vltavského jezu. V době kdy Argínce bylo šest let, jsme se začali poohlížet po pokračovatelce rodu a proto když za Andym na námluvy dorazila plavá fenka, s poměrně čistým bonitačním kódem a docela zajímavým a k českým psům příliš nepříbuzným rodokmenem,  dlouho jsme neváhali... Bonnie Corraki Moravia u nás bydlí od července 2009.

      Chov hovawartů nás chytil a stal se naším koníčkem, který nesmírně obohacuje a naplňuje náš život.

      Odchovali jsme prozatím 44 nebojácných  a plně socializovaných štěňátek ("A" vrh 10 štěňátek, "B" vrh 13 štěňátek, "C" vrh 11 miláčků a vrh "D"opět 10 hovíčků).

      Počátkem roku 2007 jsme se rozhodli pořídit si pejska také domů na gauč, ale vůbec nebyla řeč o chlupatém koštěti a gaučáku v pravém slova smyslu, ale o pracovním, temperamentním plemenu. Po prolistování atlasu psů jsme dospěli k loveckému psovi JACK RUSSELL TERIÉR.    Do Tábora to nebylo daleko a proto se u nás v červnu téhož roku zabydlela mimořádná fenka  Meggi z Valeriánu Tami .  Tohle "pérko" nás každý den dokáže rozveselit a rozhodně se s ní nenudíme! Je odvážná a chytrá a ač je ze smečky nejmenší, vydobyla si výsadní pozici, protože si svým chováním každého dokáže získat na svou stranu a omotat si ho okolo tlapky. Na Štědrý den v roce 2009 nám porodila pět nevšedních, velmi živých dárečků (vrh "A Jack"), a jak jsme tajně doufali, stala se z ní  výborná a starostlivá mamina ;-). Malé teriéry odchovala s naprostou jistotou a byla ochotna je kojit až do osmého týdne. Osud tomu chtěl, aby jsme JRT neměli doma jen jednoho. A tak, když jsme na jaře 2011 plánovali vrh "B Jack" a vybírali ženicha, dostali jsme nečekanou nabídku a místo jízdy za ženichem jsme si pro ženicha rovnou  dojeli, aby u nás Flash Jack Balao zůstal natrvalo. 

       Každý majitel našeho štěňátka od nás získá info o potřebné péči a výživě. Noví majitelé si k pejskovi samozřejmě mohou přikoupit i granule, na které byl u nás zvyklý. Rádi se podělíme o veškeré znalosti a zkušenosti s oběma plemeny. Názorně ukážeme péči o srst, o zuby, uši a podobně. Jsme rádi, a určitě oceňujeme, když s námi majitelé zůstávají v trvalém kontaktu, abychom se mohli společně podílet na výchově i výcviku, radou a nebo jakoukoliv jinou pomocí. Jsme rádi za každou zprávu, i fotky nás velmi potěší.

      Mimo pejsků se také zabýváme hobby chovem koz plemene HOLANDSKÁ ZAKRSLÁ KOZA a to od roku 2004. Jednotliví chovní jedinci se prezentují  zde. Aktuální dění v chovu a nabídku kůzlátek naleznete zdeObrazek